Biogrāfija

Dzimšanas datums : 1986.gada 7.aprīlis 

Dzimšanas vieta: Rīga, Latvija

Augums/svars: 178 cm/77 kg

Dzīves vieta: Rīga,Latvija

Patreizējā dzīves vieta:Kalgarī,Kanāda

Izglītība: studē Ventspils Augstskolā 

Haralds ar šorttreku sāka nodarboties 1996.gadā, kad vēl par šo sporta veidu Latvijā ziņu bija visai maz. Un vienīgi Haralds ir spējis, no daudzajiem vīriešu kārtas slidot gribētajiem masu slidotavās, izaugt par pasaules klases slidotāju un var sevi droši šodien saukt par profesionalu šorttrekistu.

 

 

 

          Augot sportistu ģimenē – mamma nodarbojās ar daiļslidošanu, tētis bijis PSRS izlases  riteņbraucējs treka disciplīnā un vecākais brālis Helmuts jau bija aizsācis treniņus šorttrekā – arī Haralds likumsakarīgi pievērsās šim sporta veidam.

2001. gadā Haralds ar brāli Helmutu tika uzaicināti uz mācību treniņu nometni Slovākijā kopā ar Ungāru speciālistiem, kas bija pirmais atsperšanās solis. 2003.gadā Haralds turpināja treniņus kopā ar Francijas izlases slidotājiem un tika sasniegti pirmie panākumi Austrumeiropā, kur Haralds bija viens no vadošajiem sportistiem un uzvarējis vairākās sacensībās.

 2006. gada izskaņā Haralds uzsāka treniņus kopā ar Beļģijas izlasi un līdz šim brīdim trenējas pieredzējušā trenera Jerūna Ottera vadībā.

 2007.gada sezonā Haraldam izdevās uzkāpt uz goda pjedestāla vienā no Pasaules Kausa posmiem, kurā tika izcīnīta bronzas medaļa 1000m distancē, kā arī divas piektās vietas Eiropas Čempionātā.

 2008.gada sezona var tikt uzskatīta par visveiksmīgāko Haralda karjerā, kurā pirmo reizi Latvijas šorttreka vēsturē tika izcīnīts Eiropas Čempiona tituls savās mājās Ventspilī, Latvijā. Haralds ir vienīgais no Austrumeiropas šorttrekistiem, kas izcīnījis šo titulu.

 Paralēli šorttrekam, pārstāvot Trek-Philips-Metaleks komandu, Haralds startē velokrosos. Haralds ir jauniešu čempions 2001.gada velo krosā Murjāņos.

 

       Haralds ir vairākkārtējs Latvijas čempions un viņam pieder visi Latvijas rekordi visās distancēs gan šorttrekā,gan klasiskajā ātrslidošanā. Haralda īpašumā ir ap 60 apbalvojumiem no dažādiem sporta veidiem. Šo sezonu viņš aizvada nopietni gatavojoties 2010.gada Ziemas Olimpiskajām Spēlēm.

Rezultātus no sacensībām un Latvijas rekordus skatīt sadaļā " Rezultāti".

 H. Silovs ir pirmais sportists pasaulē, kas vienās Olimpiskajās spēlēs piedalījies gan ātrslidošanas, gan šorttreka sacensībās, turklāt paveicis to vienas dienas laikā (ir arī vienīgais, kas vienās Olimpiskajās spēlēs vienā dienā startējis divos sporta veidos. 2010. gada Vankūveras Olimpiskajās spēlēs Haralds Silovs ātrslidošanas 5000 metru distancē ieguva 20. vietu, savukārt šorttreka 1500 metru sacensībās viņš startēja B finālā un kopvērtējumā ieguva 10. vietu, kas ir līdz šim augstākā Latvijas šorttrekistu vieta olimpiskajās spēlēs. Pēc 20. vietas ātrslidošanas 5000 metru distancē viņš atzina, ka vairs nestartēs Olimpisko spēļu ātrslidošanas sacensībās, lai labāk sagatavotos šorttreka 500 m un 1000 m disciplīnām.

2011. gada Eiropas čempionātā šorttrekā viņš daudzcīņā ieņēma otro vietu, taču pēc čempiona Tibo Fakonē diskvalifikācijas 2012. gada maijā H. Silovs kļuva par absolūto čempionu.

2011. — 2012. gada sezonā H. Silovs nestartēja šorttreka sacensībās, pievēršoties tikai ātrslidošanai. Sezonas gaitā viņš laboja virkni Latvijas rekordu dažādās distancēs. 2012. gada Eiropas čempionātā ātrslidošanā daudzcīņā negaidīti ieņēma augsto 6. vietu. Tā paša gada martā Maskavā Pasaules čempionātā daudzcīņā ieņēma 7. vietu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

04. Februāris 2014 
Haralds Silovs stays positive and confident (16)
Video:

http://www.youtube.com/watch?v=2lLXqmfRgdA

24. Maijs 2013 
Follow on Twitter (20)
05. Marts 2013 
Video intervija (179)
Haralda Silova intervijas video.
Jaunumu arhīvs

Haralda Silova blogs

Treniņi un sacensības, iespaidi un komentāri. Interaktīvā sarakste.
Copyright: Haralds Silovs 2008
Izstrādāja: majaslapa.lv холошня >